Proč byste od makléře měli chtít prodejní plán?

Prodejní plán je soubor prodejních aktivit, které váš realitní makléř bude pro prodej vaší nemovitosti dělat. Princip je jednoduchý. Více oslovených lidí = úspěšnější prodej. A kvalitní prodejní plán pomůže oslovit více lidí a dá prodeji vaší nemovitosti jasný postup a řád.

Nespoléhejte se, že vám realitní makléř řekne, že vaši nemovitost prodá. Prodat nemovitost a prodat ji dobře jsou dvě odlišné věci. Rozdíly v dosažených prodejních cenách mohou být i v řádech statisíců. Prodat nemovitost dobře vyžaduje mít kvalitní prodejní plán.

3 důvody, proč chtít od makléře prodejní plán písemně

  1. Budete přesně vědět, jaké konkrétní kroky bude váš realitní makléř pro prodej nemovitosti dělat.
  2. Budete mít srovnání, když porovnáváte nabídky a odměnu jednotlivých realitních makléřů. 
  3. Můžete snadněji kdykoli kontrolovat jeho činnost. Pokud nebude dělat aktivity stanovené v písemném prodejním plánu, můžete s makléřem ukončit spolupráci pro neplnění závazku. 

Proč byste měli vždy porovnávat výši provize makléře s prodejním plánem.

Lidé mají tendenci porovnávat jen výši provize makléřů, ale už zapomínají porovnávat jejich prodejní aktivity. To je zásadní chyba. Myslí si, že všichni makléři pracují stejně. V práci makléřů je však propastný rozdíl. Vždy porovnávejte výši provize s aktivitami, které makléř bude pro prodej dělat. Jinak se může stát, že vás zaujme makléř, který je sice extrémně levný, ale moc kupujících oslovit nedokáže. Takový makléř je v konečném důsledku extrémně drahý. Lidé si umí spočítat, kolik je budou stát služby realitky, ale je pro ně velmi těžké zjistit ztrátu z najmutí makléře, který neumí dělat kvalitní marketing a efektivně hájit vaše zájmy. Dám vám příklad:

Makléř A vám nabídne prodej vašeho domu za 1 % + DPH a makléř B pracuje za 3 % + DPH. Pokud budete srovnávat čistě podle výše provize, padne volba na makléře A

Makléř A umístí inzerát vašeho domu na jednom, dvou realitních realitních serverech a nakonec se mu podaří dům prodat za 8 mil. Zaplatíte mu odměnu 96.800,- Kč. Získáte tak 7.903.200,- Kč.

Makléř B vám má detailní a propracovaný prodejní plán. Díky němu osloví více lidí a podaří se mu tak sehnat na váš dům kupce za 8,5 mil. Zaplatíte mu provizi 308.550,- Kč a sami obdržíte 8.191.450,- Kč.

Pokud srovnáváte prodejní aktivity a najmete si kvalitního makléře, tak pro vás vychází výhodněji makléř B, který si sice naúčtuje vyšší provizi, ale díky kvalitnímu prodejnímu plánu jste získali o 288.250,- Kč.

Nejlevnější makléři také zpravidla nejsou moc kvalitní. Dobří realitní makléři totiž nemají problém se získáváním zakázek a tak nemají potřebu soutěžit o prodávající klienty nejnižší provizí. Pokud si budete vybírat makléře jen podle nejnižší provize, je pravděpodobné, že se stanete dopisovatelem do četných internetových diskuzí na témata “jací jsou ti realitní makléři mizerové”. Hodně štěstí při výběru realitního makléře. 

Přečtěte si také “Co by měl kvalitní prodejní plán obsahovat

 

Nechte si nezávazně představit
náš unikátní prodejní plán nemovitosti

Vyberte si svého osobního realitního makléře na www.remaxalfa.cz/makleri nebo nás kontaktujte prostřednictvím formuláře

 

Článek připravil: Petr Podlešák, manažer kanceláře RE/MAX Alfa

Mohlo by vás také zajímat...

Co dělat, pokud chcete koupit nemovitost a ve hře je více zájemců Jak postupovat, pokud chcete koupit nemovitost a ve hře jsou další zájemci. Jedna nemovitost a více zájemců o koupi. To se na realitním trhu občas stává. Pro kupce je konkurence dalšího zájemce pochopitelně nepříjemná, snižuje jeho vyjednávací možno...
Chcete prodat nemovitost před skončením fixace Vaší hypotéky? Ověřte si, kolik zaplatíte na sankcích za předčasné splacení úvěru. Chcete prodat nemovitost před skončením fixace vaší hypotéky? Ověřte si, kolik zaplatíte na sankcích za předčasné splacení úvěru. Rozhodli jste se prodat svojí nemovitost a nechcete čekat, až vám vyprší fixace hypotéčního úvěru? Nebo potřebujete pro...
Co by měl kvalitní prodejní plán nemovitosti obsahovat? Co by měl kvalitní plán prodeje nemovitosti obsahovat? Kvalitní plán stanovuje jasný postup a systém při nabízení nemovitosti. Díky kvalitnímu plánu může makléř oslovit více zájemců o koupi a dosáhnout tak pro prodávajícího lepších podmínek při prod...
Co o realitních službách makléřů REMAX Alfa říkají klienti Co o službách makléřů REMAX Alfa říkají klienti. Zeptali jsme se našich klientů, co si o práci našich realitních makléřů myslí. Podívejte se na jejich vyjádření. Rozhodli jsme klienty požádat o rozhovor, protože realitní makléři se v ČR bohužel netě...