Prodej domu, 360 m2, Město Albrechtice

2 190 000 czk / za nemovitost
Prodejní cena je včetně provize realitní kanceláře a právního servisu

Prodej vily, 360 m2, Město Albrechtice

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme krásnou historickou vilu v městě Albrechtice. Vila je určena k rekonstrukci, ale některé historické prvky jsou zachovány, a ve vile se ještě donedávna bydlelo.
Z historie vily: Když v roce 1825 koupili albrechtické panství od Karla Traugotta Skrbenského z Hříště opavští podnikatelé Vincent Tlach a Vincent Keil, rozhodli se místo náročné rekonstrukce zámku postavit si nový objekt a zámek pronajímat. Jejich nové stavbě se začalo říkat Nový zámek a původnímu zámku Starý zámek. Současně s výstavbou zámku byl vybudován při zámku park s oranžérií a asi 0,5 km východně byla zbudována na svahu návrší Dubí rodinná hrobka. V roce 1837 nejprve zemřel Vincent Tlach a o rok později i Vincent Keil. Majetek až do roku 1847 spravovaly obě rodiny společně, poté byl však rozdělen a v blízkosti zámku vznikly další dva nové objekty. Při severozápadním okraji parku snad Gustav Hirsch nechal roku 1855 postavit jednopatrový dvoukřídlý obytný dům a rodina Brunnerova na počátku 20. století postavila východně od Nového zámku jednopatrovou secesní vilu s věží. Obě tyto stavby jsou často též nazývány jako Nový zámek či zámečky další dva objekty. Při severozápadním okraji parku nechal Gustav Hirsch postavit jednopatrový obytný dům.
V současnosti je vila v udržovaném stavu ,ale je potřeba rekonstrukce. Ke stavu nemovitosti a lokalitě je velmi příznivá cena nemovitosti. Doporučujeme prohlídku.
Vila nabízí několik místností sloužící jako pokoje, kuchyň, koupelny, dům je podsklepen. bez dřevomorky. V některých místnostech je zachovalé dřevěné obložení, krbová kamna, podlahy jsou dlažba někde dřevěné. Schodiště v původním stavu s dřevěným zábradlím. Určitě doporučujeme prohlídku této historicky zajímavé vily.
Číslo zakázky: 020-NP07048
Město: Město Albrechtice
Počet nadzemních podlaží objektu: 3
Celková plocha: 360 m2
Plocha pozemku: 539 m2
Zastavěná plocha: 286 m2
Typ nemovitosti: Domy
Poloha domu: Samostatný
Druh objektu: Smíšená
Stav objektu: Velmi dobrý
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Odpad: Septik, Jímka
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Eliška Kolomazníková

Kolomazníková Eliška


 
Tel. na makléře:
+420 775 855 850

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.