Prodej domu, 963 m2, Praha 5 - Hlubočepy

Cena na vyžádání v kanceláři | kontakty

Prodej vícegeneračního domu, 963 m2, Praha

Objevte kouzlo Barrandovských skal, elegantních vil, zalesněného úbočí a podmanivých výhledů do okolí. Prodáváme naprosto unikátní vilu s košatou filmovou historií. Vila leží na pověstném barrandovském kopci nad Prahou, kde základy Barrandovských studií na počátku 30. let minulého století položili bratři Havlové. Místo se tak brzy stalo vyhledávanou rezidenční lokalitou tehdejších filmových hvězd stříbrného plátna.

Samotná historie pozemku a vily se proplétá s legendami filmového světa. Pozemek si původně vybral filmový magnát Miloš Havel, v té době majitel slavné Pražské Lucerny, pro své syny Ivana a Václava Havla (našeho pozdějšího prezidenta).

Samotný dům vyniká exkluzivní polohou – jedná se o jeden z nejlepších pozemků v dané lokalitě. Poskytuje panoramatické výhledy na město, klikatící se řeku a krajinu. Výhledy jsou krásné i během večerů, kdy můžete sledovat zářící světelnou „řeku“ Jižní spojky.

Vnitřek domu byl navržen s ohledem na praktičnost a funkční využití prostor a jeden čas hostil rovněž ateliéry Andersenfilmu, kde vznikaly koprodukční, reklamní a animované filmy. V obytné části byly některé apartmány pronajímány díky svým exkluzivním výhledům například ředitelce společnosti Pepsi Cola, či řediteli firmy Globus nebo Siemens.

Architektura vily je koncipována tak, že apartmány na různých poschodích mají naprosté soukromí díky nezávislým schodištím a samostatným vchodům. Zajímavostí přitom je, že každé patro navrhovali filmoví architekti pod vedením akademického architekta Ing. Gotze pro co největší variabilitu.

V přízemí architekti počítali s vytvořením wellness zázemí, které spojuje ložnici, venkovní bazén, saunu a odpočívárnu. Okolí bazénu bylo využíváno pro natáčení reklamních spotů, organizaci luxusních recepcí a banketů. Na zahradě je také možné vychutnat si posezení u venkovního krbu a rozmanité výhledy z přilehlých teras.

Celková zastavěná plocha domu činí přibližně 500 m2. Všechny tři podlaží jsou propojena výtahem a schodišti. V domě se nachází celkem 14 apartmánů. Uvnitř domu a venku pod přístřeškem poblíž výtahu je možnost zaparkovat až 9 automobilů. Celý objekt je chráněn bezpečnostním kamerovým systémem, příjezdová brána je řízena automatikou.

S touto vilou si kupujete kus filmové historie a jedno z nejlepších míst na pražském Barrandově.
Číslo zakázky: 020-NP08356
Město: Praha 5 - Hlubočepy
Ulice: Pod Ateliéry
Počet nadzemních podlaží objektu: 3
Celková plocha: 963 m2
Plocha pozemku: 979 m2
Zastavěná plocha: 432 m2
Typ nemovitosti: Domy
Poloha domu: Samostatný
Druh objektu: Cihlová
Stav objektu: Dobrý
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Odpad: Septik, Jímka
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Daniel Červ

Červ Daniel


 
Tel. na makléře:
+420 777 124 392

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.