Prodej domu, 570 m2, Spálené Poříčí

3 500 000 czk / za nemovitost

Prodej rodinného domu, 570 m2, Spálené Poříčí

Obec Hořehledy, spadající pod Spálené Poříčí, se rozprostírá při západním úpatí vrchu Kokšín. Vrch Kokšín je se svými 654 m.n.m. součástí Chráněné krajinné oblasti Brdy. CHKO Brdy jsou vyhlášeným místem houbařů a trampů. Okolní krajina je utvářena zemědělskou činností a vytváří tak charakteristický ráz krajiny, kde se střídají pole s remízky a na východním okraji obce přechází do lesnaté krajiny vrchů a kopců CHKO Brdy.
V obci Hořehledy mám tu možnost nabídnout vám jedinečnou příležitost a to koupi bývalého statku. Původní hospodářské stavení tvoří hlavní stavba domu, přilehlá budova bývalé stáje a mohutná stavba stodoly. To vše utváří uzavřený celek s travnatým dvorem a byť se stavení nachází v centru obce nabízí toto místo velkou míru soukromí. V zadní části za stodolou se rozprostírá zahrada s několika ovocnými stromy. Stávající majitel statek po léta využíval jako rekreační objekt - chalupu. Také díky tomu si dům zachoval svoji rustikální podobu s mnoha původními prvky v interiéru. O využití těchto budov však rozhodne nový budoucí majitel. Možná jím budete třeba vy. Je to ideální příležitost pro někoho, kdo chce spojit život na vsi s podnikáním. Prostor je zde mnoho. Otevřená stodola může být vaším ateliérem. Budova bývalé stáje třeba objekt se dvěma apartmány. Nebo vám může nadále sloužit jako chalupa v blízkosti lesů. A jestliže máte hodně přátel, určitě zde pro ně bude dostatek místa. Stavení je osazeno přípojkou plynu, která však není do domu zavedena. Dále je zde studna, která je rozvody napojena do domu, elektřina a vlastní kanalizační jímka. Jak už bylo uvedeno na začátku, obec disponuje veřejným vodovodem i kanalizací a je tedy možné tyto sítě využít a přivést je do domu. Vzhledem ke způsobu využití statku jako rekreační objekt je prost všech výdobytků moderní doby. Nenaleznete zde bojler či centrální zdroj vytápění v podobě kotle. Jsou zde dva komíny do kterých jsou svedeny jednotlivá kamna, která se nacházejí v každé místnosti. Se stavbou domu se můžete velmi dobře obeznámit prostřednictvím virtuální prohlídky. Ta vám ukáže vše a poskytne tak představu o dispozici a podobě jednotlivých místností. Majestátní velikost stodoly vás učaruje. Dva hlavní vjezdy ze dvora, mohutný otevřený krov s novou střešní krytinou a mohutné kamenné zdivo, které je však po těch letech potřeba na několika místech opravit. Travnatému dvoru vévodí zdravý vzrostlý ořešák. Jeho stín vám v letních měsících poskytne příjemné ochlazení. Pod ním se nachází nenápadná dvířka vedoucí do menšího klenbového sklepení, které je tak mimo hlavní stavbu domu. A k tomu odpočinku pod ořešákem si dáte jedno ze sedmého schodu nebo dobrou kávu.
Každá nabídka je jedinečná. Každá nabídka má omezenou dobu, kdy vám je k dispozici. Murphyho realitní zákon je nekompromisní. Jakmile projevíte zájem avšak stále lehce váháte předběhne vás někdo jiný. Proto nepromeškejte tuto svoji příležitost. Veškeré foto naleznete na stránkách nabídky u realitní kanceláře.
Číslo zakázky: 239-NP01200
Město: Spálené Poříčí
Počet nadzemních podlaží objektu: 1
Celková plocha: 570 m2
Plocha pozemku: 2230 m2
Zastavěná plocha: 169 m2
Typ nemovitosti: Domy
Poloha domu: Samostatný
Druh objektu: Smíšená
Stav objektu: Velmi dobrý
Energetická náročnost budovy: G
Garáž: Ne
Odpad: Septik, Jímka
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Virtuální prohlídka

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Aleš Čížek

Čížek Aleš


 
Tel. na makléře:
+420 739 500 522

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.