Prodej zemědělského objektu, 308 m2, Smolnice

3 600 000 czk / za nemovitost

Prodej zemědělské usedlosti, 308 m2, Smolnice

V exkluzívním zastoupení majitele nabízím k prodeji rodinný dům, který byl původně postaven jako rodinná zemědělská usedlost se spoustou prostoru k bydlení rodiny, čeládky i hospodářského zvířectva. Zmínky o stavbě jsou z r. 1850, dokončeno v r. 1919 a později průběžně předěláváno na bydlení až do 90.let min. století.
Objekt jako celek má obrovský potenciál zejména pro někoho, který má rád selské usedlosti k bydlení s přídavnými hospodářskými stavbami, stodolou, dílnou, chlévem a prostorem pro případné ustájení jednoho i více koní.
V hlavní obytné budově se nachází udírna, sklepní prostor, mnoho prostoru pro realizaci rekonstrukce dle vlastních představ, splachovací i suché WC, malý původní krámek v přízemí s možností jedné bytové jednotky. V patře je ihned obyvatelná bytová jednotka 3+1 se sprchovým koutem a splachovacím wc. Místnosti jsou kromě kamen na tuhá paliva vybaveny také plynovými spotřebiči k vytápění.
Tako jedinečná usedlost je zejména pro milovníky usedlostí tohoto typu a nový majitel zde najde uplatnění i pro možnost podnikání, neboť prostor pro tuto činnost je součástí celého uzavřeného objektu, který skýtá úplné soukromí.
Neváhejte a rezervujte si termín a čas prohlídky.
Smolnice je malá obec 6 kilometrů jihovýchodně od Loun. Název obce pravděpodobně vznikl podle jména zdejšího potoka, který se nazývá Smolný podle zabarvení vody. Přes svou malou rozlohu i poměrně nízký počet obyvatel je Smolnice zajímavá z historického hlediska.
První písemné zmínky o Smolnici pochází z r. 1337, z doby, kdy ji pražské biskupství prodalo augustiniánskému klášteru v Roudnici, v jehož majetku zůstala Smolnice až do husitských válek, ale četné archeologické nálezy svědčí o osídlení této lokality již v dobách mnohem starších. Významným obdobím v historii obce Smolnice byla bezpochyby doba husitská. 23. května. 1420 se totiž ve Smolnici sešlo několik tisíc jízdních i pěších z okolí Loun, Žatce i Slaného a pod vedením Záviše Bradatého, Petra Obrovce a kněze Petra Špičky se odtud, z místa dodnes zvaného Táborec, společně vydali na cestu ku Praze, aby se postavili do boje za husitské ideály. Tato událost měla na život ve Smolnici značný vliv, protože od té doby až do bělohorské bitvy zde vládlo učení podobojí.
Novodobá historie
Roku 1910 měla obec poštu v Chlumčanech, vlastní dvoutřídku, cihelnu a mlýn. V roce 1929 vyhráli volby sociální demokraté následováni republikánskou stranou českého venkova. Za první republiky byla Smolnice bohatou zemědělskou obcí - v roce 1930 tu bylo sedmdesát koní. Na polích v okolí obce se pěstovala především cukrovka, pšenice a ječmen, v omezeném množství žito, brambory a chmel. Dařilo se švestkám a jabloním.
Už v té době jezdila pravidelná autobusová linka Louny - Chlumčany - Smolnice- Hříškov - Bedřichovice - Sulec - Panenský Týnec (lístek z Loun na Smolnici stál v roce 1930 pět korun).
Nejvíce obyvatel měla Smolnice v roce 1940 - celkem 850. V té době bylo v obci devět obchodů. Dnes je zde hlášeno 380 obyvatel.
Číslo zakázky: 024-NP06213
Město: Smolnice
Počet nadzemních podlaží objektu: 2
Celková plocha: 308 m2
Plocha pozemku: 791 m2
Zastavěná plocha: 154 m2
Typ nemovitosti: Zemědělské objekty
Poloha domu: Řadový
Druh objektu: Smíšená
Stav objektu: Před rekonstrukcí
Garáž: Ne
Topení: Lokální - plynové, Lokální - tuhá paliva, Lokální - elektrické
Doprava: Dálnice, Silnice, Autobus
Voda: Dálkový vodovod
Odpad: Trativod
Plyn: Plynovod
Občanská vybavenost: Pošta
Balkón: Ne
Lodžie: Ne
Výtah: Ne

Mám zájem o nemovitost

Tuto nemovitost vám rád(a) představí

Irena Wenclová

Wenclová Irena


 
Tel. na makléře:
+420 607 955 345

Potřebujete poradit / máte zájem o prohlídku?

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.