Ing. Lukáš Kcheler

Realitní makléř Lukáš Kcheler

I have been working in the real estate market under the wings of RE/MAX since 2007. In that time, I have conducted many property transaction, both simple and complex. I cooperate with lawyers, businessmen, evaluators, mortgage and tax advisors, staff in financial offices, and those who work with the state land registry (katastra) to ensure a smooth transaction. Each case brings with it new experiences and knowledge, and shows how much there is to learn in buying and selling property.

I have completed a numerous workshops and training sessions, such as the RE/MAX’s Succseed and Sales Power programs, as well as the RE/MAX Academy levels 1, 2 and 3. In 2015, I became an ISO 17024 certified property broker.

My goal is to provide the best possible service, especially to my clients. However, I do not hesitate to offer advice to those people who have decided to solve their situation themselves. After first meeting a potential client I leave it up to them to decide if they want to use my experience or not. Whether they need my services today, tomorrow or not at all, I am always happy to meet them.

I offer no obligation meetings where we can discuss your property situation and then, based on my experience, choose the best solution for you.

Phone: +420 607 611 740

My websites: Bydlimevpraze.cz

Contact me

We process personal data under these conditions.

Certificates

My listings

Pronájem komerčního objektu, 381 m2, Praha 10 - Strašnice

Pronájem komerčního objektu, 381 m2, Praha 10 - Strašnice

Strašnice, Praha 10, Hlavní město Praha
33 000 czk / za měsíc
Prodej malého objektu, 17 m2, Praha 8 - Čimice

Prodej malého objektu, 17 m2, Praha 8 - Čimice

Čimice, Praha 8, Hlavní město Praha
1 080 000 czk / za nemovitost

Testimonials

Pokud pronajimate nemovitost, vrele doporucuji pana Lukase. Je samostatny, efektivni, jasne a rychle komunikuje. Trikrat jsem s nim spolupracovala a vzdy jsem byla spokojena s jeho sluzbami pri pronajimani bytu.
Opakovaně skvělé služby. Perfektně organizované prohlídky a motivovaní klienti. Během pár dnů min. dvě nabídky od vážných zájemců.
Pan Kcheler absolutní špička ve svém oboru.Jednaní,znalost a osobní lidský přístup.Příště budu kontaktovat pouze jeho.
Vřele doporučuji. Jsem nesmírně spokojena a již podruhé jsem se obrátila s prodejem nemovitosti i pronájmem na pana Lukáše Kchelera.
js_loader