Home staging – aranžování nemovitostí

Home staging je aranžování nemovitosti, které má podobně jako 3D vizualizace za cíl zvýšit atraktivitu nemovitosti či odhalit její skrytý potenciál v očích zájemců o koupi. 

 • Before-Homestaging od Ing. Diny Marečkové
  After-Homestaging od Ing. Diny Marečkové
  Před Homestaging od Ing. Diny Marečkové Po
 • Before-Homestaging od Ing. Diny Marečkové
  After-Homestaging od Ing. Diny Marečkové
  Před Homestaging od Ing. Diny Marečkové Po

Správně provedený home staging a s ním spojená fotodokumentace nebo videodokumentace dokáže:

1. Zvýšit atraktivitu celé nemovitosti v inzerci

V inzertních testech to je ihned znát. Při porovnání ohlasu inzerátů, kde v jednom inzerátu byly homestagované profi fotografie nemovitosti a v druhém fotografie bez homestaginu, zaznamenal inzerát s homestagingem vyšší počet telefonátů a e-mailů se žádostí o prohlídku.

2. Zatraktivnit nemovitost při prohlídce

Homestaging pomáhá vytvořit pozitivní obraz nemovitosti, ukáže její skutečný potenciál, který si mnoho lidí bez vizuální představivosti nedokáže představit.

Homestaging je jedním z důvodů, proč naši makléři nemovitosti, u kterých provádí profesionální homestaging, prodají rychleji a za vyšší cenu, než nemovitosti, kde si homestaging prodávající z nějakého důvodu nepřál, např. protože je nemovitost trvale obývaná.

I když možná patříte k lidem, kteří mají dar vidět očím skryté potenciály, ne každý má to štěstí. Přečtěte si článek o Afantasii, a jak dokáže zkazit prodej nemovitostí.

Jak vypadají nemovitosti připravené na prodej?

Podívejte se na několik fotografií „před a po“, které naši realitní makléři zajistili ve spolupráci s naším homestagerem a profesionálním fofografem.

Homestaging od Jakuba Švarce, makléře REMAX Alfa

 • Before-Homestaging od Jakuba Švarce
  After-Homestaging od Jakuba Švarce
  Před Homestaging od Jakuba Švarce Po

Homestaging nemusí být drahý

Dobrý home stager (tj. člověk, který provádí homestaging) si někdy vystačí s věcmi, které už v nemovitosti jsou. Jen trochu upraví či přeskládá nábytek, odstraní nepořádek, který působí rušivě, a provede několik dobře cílených úprav v podobě dekorací (např. přehozy na postele, lampičky, květiny atd.), které si přiveze a po prodeji zase odveze. Někdy prodáváme nemovitost, která je po desítkách let zavalena haraburdím. V takovém případě jako součást homestagingu provádíme odvoz všeho nepotřebného, co by kupující mohlo odrazovat. Takový homestaging se vyplatí dělat vždy.

Samozřejmě jsou i složitější home stagingové úpravy, které mohou stát i několik desítek tisíc. V takových případech např. i provádíme malování, drobné rekonstrukce atd. Komplexní home staging však vždy nejdříve konzultujte s naším realitním makléřem, jestli se vůbec vyplatí.

Homestaging od Šárky Sabové, makléřky REMAX Alfa

 • Before-Homestaging od Šárky Sabové
  After-Homestaging od Šárky Sabové
  Před Homestaging od Šárky Sabové Po
 • Before-Homestaging od Šárky Sabové
  After-Homestaging od Šárky Sabové
  Před Homestaging od Šárky Sabové Po

Kdy provést homestaging

Ve stručnosti se dá říct, že nejlépe je homestaging provést u nemovitostí, kde je pro zájemce těžké objevit její potenciál. Tj. u prázdných, atypických, nepravidelných, zkosených či malých místností.

To však neznamená, že u dalších nemovitostí je homestaging zbytečný.

Pokud si nejste jisti, jestli má homestaging u vaší nemovitosti smysl, kontaktujte našeho makléře. Seznam našich makléřů najdete na stránce Realitní makléři.

Chcete vědět, jak Vám můžeme pomoci s prodejem nemovitosti?

Kontaktujte nás

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.

Mohlo by vás také zajímat