Tržní cena nemovitosti a obvyklá tržní cena. Jaký je rozdíl?
Rozdíl mezi tržní cenou a obvyklou tržní cenou nemovitosti může být velmi výrazný, někdy i stovky tisíc korun. V čem je tedy rozdíl?
Nákup nemovitosti je pro řadu lidí zásadním životním krokem. Ať už hledáte svůj vysněný domov nebo výhodnou investici, naše rady a doporučení vám pomohou koupit nemovitost s jistotou a bez zbytečného stresu. Dozvíte se, jak při koupi nemovitosti správně postupovat, na jaká rizika si dát pozor a čeho se vyvarovat. Snažíme se, aby pro vás celý proces byl bezproblémový a abyste si pořídili nemovitost, která splní všechny vaše požadavky a očekávání. Začněte třeba tím, že se podíváte na naši nabídku nemovitostí k prodeji.
Rozdíl mezi tržní cenou a obvyklou tržní cenou nemovitosti může být velmi výrazný, někdy i stovky tisíc korun. V čem je tedy rozdíl?
Koupili jste si v roce 2024 nemovitost? Pak musíte do 31. ledna 2025 podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí.
Předkupní právo bylo v roce 2020 podstatně omezeno. Kdy se vás týká a kdy si s ním již nemusíte lámat hlavu?
Nečekejte až na předání. Důvodem je karenční doba. Pojištění totiž zpravidla nezačíná platit hned, ale až uplynutím karenční doby.
Před nákupem nemovitosti zjistěte, v jaké povodňové zóně se nachází. Jaké máte možnosti? To se dozvíte v dnešním článku.
Realitní trh nabízí celou řadu možností, do čeho investovat. Navíc se realitní trh po dvou letech cenové stagnace vrátil v roce 2024 k růstu. Do čeho se vyplatí investovat?
Při prodeji bytu, nebo domu vám zákony ukládají povinnosti. Jejich nesplněním riskujete sankci, nebo můžete být donuceni dodatečně poskytnout z prodávané nemovitosti slevu.
Někteří prodávající a kupující si chtějí zjednodušit obchod tak, že žádnou písemnou rezervační smlouvu neuzavřou. Ústně se dohodnou, že nechají právníka rovnou připravit kupní smlouvu.
Rezervační smlouva je jedna z klíčových smluv celé realitní transakce. V čem spočívá její význam, co by měla obsahovat, jaké má typy a jaká jsou rizika, když ji neuzavřete?
Představte si realitní obchod, kdy kupující nemá dost peněz na to, aby za byt, dům či pozemek okamžitě zaplatil 100 % kupní ceny. Přesto strany chtějí převod nemovitosti zrealizovat, byť prodávající pochopitelně potřebuje záruky, že jej kupující nepodvede a zbytek skutečně doplatí.
Lidé si často myslí, že práce makléřů je hlavně inzerovat nemovitosti a ukazovat je klientům. To je velmi malá část jejich práce. Co makléř dělá?
Nákup nemovitosti není jednoduchý proces a nese s sebou mnohá úskalí, která vám mohou způsobit bezesné noci. Na co vše si musíte dát pozor, abyste nepřišli o peníze?
Zajímá vás, jakou cenu má vaše nemovitost na trhu? A co všechno má na její cenu vliv? Tyto faktory hrají roli.
Je lepší koupit, když jsou úroky z hypoték nízké nebo naopak vysoké? Odpověď vás možná překvapí.
I taková banální činnost jako převod elektřiny a plynu skýtá nebezpečí, která vám mohou způsobit nepříjemné problémy. Pojďme se podívat na nejčastější chyby.
Od 1. února 2024 u nás můžete při uzavírání smluv prokázat totožnost mobilem.
Při nákupu nemovitosti je třeba věnovat pozornost tomu, zda na nemovitosti nevázne nějaké právní zatížení. Dnes se běžně setkáváme s tzv. zástavním právem a s ním souvisejícím omezením. Na co vše si musíte dát pozor?
Pokud přemýšlíte, jestli nemovitost koupit nebo jít do pronájmu, tento článek si musíte přečíst.
Řešením je družstevní bydlení. Družstevní bydlení je u nás tradiční a osvědčenou formou vlastnictví bytu. Všichni známe stavební bytová družstva, která stavěla celá sídliště, či privatizační družstva, kdy obce převáděly nájemníkům celé činžovní domy.
Většina lidí neví, že při prodeji musí prodávající předat stavební dokumentaci kupujícímu, jinak se obě strany mohou dostat do nepříjemných problémů. Prodávající riskuje, že bude muset kupujícímu zaplatit slevu za vadné plnění, která může dosahovat desítek až stovek tisíc, a kupující může mít problémy při následné rekonstrukci. Pojďme si říct, co se může stát.