3 druhy příjmu, které vám vygeneruje investiční nemovitost
Nákup investiční nemovitosti na pronájem vám vygeneruje 2 až 3 typy příjmů. Jaké to jsou a jaké zhodnocení můžete očekávat?
S vlastnictvím nemovitosti je spojeno mnoho výhod, ale také odpovědnosti a povinností. V článcích z této rubriky najdete užitečné informace a praktické rady pro vlastníky nemovitostí, ať už se jedná o právní předpisy, daňové povinnosti, údržbu nebo správu nemovitosti.
Nákup investiční nemovitosti na pronájem vám vygeneruje 2 až 3 typy příjmů. Jaké to jsou a jaké zhodnocení můžete očekávat?
Pokud máte v létě doma vedro na umření, vyzkoušejte následující tipy. Osobně vyzkoušeno. Pro některé z nich musíte mít vhodné podmínky.
Představte si realitní obchod, kdy kupující nemá dost peněz na to, aby za byt, dům či pozemek okamžitě zaplatil 100 % kupní ceny. Přesto strany chtějí převod nemovitosti zrealizovat, byť prodávající pochopitelně potřebuje záruky, že jej kupující nepodvede a zbytek skutečně doplatí.
Chatová osada, průmyslový areál nebo developerský projekt nové čtvrti. Tam, ale i na dalších místech můžete narazít na tzv. přídatné spoluvlastnictví. V čem tento právní institut spočívá, jakou roli hraje při převodu nemovitosti nebo vzniku zástavního práva při vyřizování hypotéky, a kdo má na starost běžnou údržbu společné věci? To se dozvíte v dnešním článku.
Trojnásobný makléř roku RE/MAX Alfa David Majer a druhým nejúspěšnější makléř roku 2023 RE/MAX v ČR David Majer.
Vlastnit část nemovitosti, tj. ideální spoluvlastnický podíl na nemovitosti, nemusí být vždy jednoduché, zvlášť v případě, kdy mají ostatní spoluvlastníci jiné představy o jejím dalším využití.
Dědíte nemovitost? Za dědické řízení budete muset zaplatit odměnu notáři. Jaké poplatky a další náklady vás při dědickém řízení čekají?
V tomto článku se zaměříme na problematiku prodeje nemovitosti z dědictví po právní stránce, jehož součástí je nemovitost.
Kupní smlouva nebo darovací smlouva k převodu bytu, domu či pozemku nestačí. Nabyvatel (obdarovaný, kupující) nabývá vlastnické právo nikoliv podpisem smlouvy, ale až po provedení zápisu vlastnického práva do tzv. veřejného seznamu.
Plánujete-li koupit pole? Co s ním? Jednoduchou možností je nechat na půdě hospodařit zemědělce, který ji má v době koupě propachtovanou. Druhou možností je, že máte s pozemkem své vlastní plány. Co vše lze na orné půdě realizovat a za jakých podmínek?
Na zahradě lze postavit prakticky vše, od malé kůlny, přes bazén, až po další rodinný domek. Je však důležité dodržet zákonné podmínky, které se na jednotlivé stavby vztahují. Je nutno počítat s tím, že ne všechny stavby lze postavit bez jakéhokoli souhlasu stavebního úřadu. Ani na vlastním pozemku není dovoleno vše.
Nebezpečných budov, které ohrožují své okolí, je v Česku bezpočet. Bohužel je zde také mnoho nezodpovědných vlastníků, kteří neplní své povinnosti a nechají za sebe své problémy řešit jiné. Často jsou to obecní úřady, resp. místně příslušné stavební úřady, které musejí rozhodnout o nutných zabezpečovacích pracích nebo odstranění stavby, avšak náklady zůstanou nakonec na bedrech obcí. A to přestože, jak konstatuje Listina základních práv a svobod, vlastnictví zavazuje.
Pojmy pacht, pachtýř, propachtovatel a pachtovné se vrátily do češtiny spolu s novým občanským zákoníkem. V čem se pacht liší od nájmu?
Každý rok si můžete od daní odečíst úroky z hypotéky nebo úvěru na bydlení. Jak při odpočtu postupovat a jak velkou částku si můžete odečíst se dozvíte v dnešním článku.
Kdo podává přiznáni k dani z nemovitostí a do kdy? Kdy musíte daň zaplatit a kdy naopak odhlásit? Čeká nás růst daně z nemovitostí?
Pokud banka nechce přijít o klienta, musí se sazbou dolů i v době fixace. V dnešním článku se budeme věnovat tématu předčasného splacení hypotečního úvěru a sankcí, které z toho (ne)vyplývají.
Růst úrokových sazeb může některé majitele nemovitostí dostat do problémů se splácením hypotéky. Pokud k nim patříte, přečtěte si, jak nejlépe postupovat.
Nemovitost můžete nabýt do výlučného vlastnictví, do podílového spoluvlastnictví nebo do společného jmění manželů. V čem spočívají rozdíly?
V EU bydlí ve vlastním v průměru 69 % lidí. Vyšší poměr vlastnického bydlení je výdobytek, který bychom měli udržet. Kvůli sobě i v zájmu sociální stability společnosti.
Nikdo z nás neví, kdy zemře, a tak se občas stává, že smrt zastihne účastníky i v průběhu prodeje nemovitosti.
Každý poctivý vlastník bytu dbá na to, aby měl všechny platby za bydlení vyrovnané. Existuje ovšem riziko, že zaplatíte za dluhy svých sousedů. Na co si dát pozor?
Je lepší nemovitost darovat nebo odkázat v dědictví? Jaké jsou daňové rozdíly a rizika obou možností? V přehledné tabulce vám to ukážeme.
Vlastníte-li byt, kancelář nebo třeba podíl na velké garáži, patrně jste již slyšeli o tzv. prohlášení vlastníka. Víte, k čemu takový dokument slouží, jaká práva a povinnosti upravuje a v čem spočívá jeho důležitost pro úpravu právních vztahů v budově? Následující řádky vám pomohou se v problematice prohlášení vlastníka zorientovat.
Každý, kdo je členem SVJ (společenství vlastníků jednotek), ručí za jeho dluhy. Můžete tak přijít i o byt. Jak problémům předcházet?
Úmrtí v nemovitosti je velmi citlivá záležitost. O to citlivější je, pokud v nemovitosti došlo k tragédii, vraždě či sebevraždě. Co dělat?
Při koupi či prodeji nemovitosti jde o velké peníze. Vždy se proto přesvědčte, zda obchod není rizikový. Jedním z kostlivců ve skříni může být chybějící přístupová cesta. Jaké problémy hrozí a jak je řešit?
Bydlení je základní lidská potřeba. A tak nám lidé stále volají, protože hledají bydlení. Např. proto, že jednu nemovitost právě prodali a druhou potřebují koupit, aby neskončili na ulici. Nebo když lidem právě končí nájem a potřebují si najít jiný. Život v realitách kvůli koronaviru nekončí, poptávka po nemovitostech klesla, ale nezastavila se.
Pokud plánujete v bytě či domě žít do konce života, nikdy ho nedarujte svým dětem ještě za svého života. Zde jsou důvody proč.
Pokud se vám splnil sen a koupili jste si dům se zahradou, brzy budete řešit, co s plevelem na zahradě. "Poleju ho Roundupem," řeknete si.
Pojďme společně pomoci změnit kvalitu životního prostředí. Pojďme každý sám za sebe alespoň trochu přispět k tomu, aby i naše děti mohly na této planetě zdravě žít.
Stále více lidí pociťuje důsledky změny klimatu. Klimatologové předpovídají, že v našem zeměpisném pásmu se bude oteplování planety projevovat především extrémnějšími výkyvy počasí, to znamená větší sucha anebo povodně. Jak může každý vlastník nemovitosti přispět k řešení problému?