Odhady nemovitostí

Zvažujete prodej nemovitosti a chcete znát její tržní cenu?

Zpracováváme i odhady pro dědická řízení a vypořádání společného jmění manželů při rozvodu.

Získejte zdarma odhad ceny nemovitosti

Když zvažujete prodej nemovitosti, je zjištění prodejní ceny nemovitosti jedna z nejdůležitějších informací. Sdělíme vám rámcově její cenu zdarma a bez závazků.

Upozornění: Rámcový odhad tržní ceny zdarma vám poskytne rámcový přehled, může však vykazovat nepřesnosti. Přesný odhad ceny je možné udělat po prohlídce nemovitosti, kdy zjistíme přesný stav a můžeme posoudit klady, zápory a potenciál vaší nemovitosti. Přesný odhad může být zpoplatněn podle složitosti. Více informací vám sdělí makléř. Ale i tak vám náš odhad ceny nemovitosti poskytne relevantní informace pro vaše rozhodování. 

Jaká je cena odhadu nemovitosti?

Rámcové odhady nemovitostí děláme pro majitele nemovitostí zdarma. Je-li to možné, snažíme se o přesnost ±10 % ceny obvyklé. Žádný háček v tom není. Živí nás to, že se někteří majitelé následně rozhodnou prodávat nemovitost s námi. Nic jiného.

Odhady nemovitostí pro dědická řízení, rozvodová řízení či vypořádání spoluvlastnictví jsou zpoplatněny. Pokud se však dohodneme nejen na vypracování odhadu, ale také na prodeji nemovitosti, náklady na odhad vám vrátíme.

Podrobný ceník odhadů pro všechny příležitosti najdete na stránce Ceník odhadů nemovitostí.

Co se stane po odeslání online poptávky?

Náš odhadce vás kontaktuje do 48 hodin od vyplnění online poptávky. V některých případech je stanovení tržní ceny nemovitosti možné již na základě odeslané poptávky. V jiných případech potřebujeme doplňující informace a budeme vás neprodleně kontaktovat. Pokud to bude třeba, domluvíme osobní setkání a přijedeme se na nemovitost podívat.

Chcete kontaktovat odhadce nemovitosti ve vašem regionu?

Plánujete po vypracování odhadu nemovitosti prodej rodinného domu, bytu, pozemku či jiné nemovitosti a chtěli byste vědět, kdo se o vás postará? Podívejte se na informace o realitních makléřích, kteří odhady dělají, a případně je kontaktujte přímo. Odhadci dokážou ocenit nemovitost s ohledem na lokalitu i další klíčové skutečnosti. Realitní kancelář RE/MAX Alfa sídlí v Praze a Brně, ale prodáváme také nemovitosti ve Středočeském, Jihomoravském, Moravskoslezském kraji a na Vysočině. Makléři z daných lokalit velmi dobře znají místní podmínky a i proto dokážou vaši nemovitost výhodně prodat. Znají také místní úřady, finanční instituce jako jsou banky, advokáty a jsou schopni pomoci i ve složitých realitních případech. Kontaktujte naše makléře a nechte si vypracovat odhad ceny nemovitostí.

Stanovení prodejní ceny nemovitosti pro úspěšný prodej

Často si prodávající při prodeji své nemovitosti říkají: „Začnu nabízet na nejvyšší možné ceně, a když nebude zájem, pak cenu snížím.“ Jenže tato strategie je dost riskantní, můžete si zkomplikovat prodej a někdy nakonec prodat zbytečně i pod cenou. Jak je to možné? Důsledky špatného stanovení prodejní ceny se dozvíte v článku Proč správně stanovit prodejní cenu od začátku prodeje?

Nejčastější chyby při stanovení tržního odhadu nemovitosti

1) Porovnávání inzerátů na realitních portálech

Často se prodávající snaží ocenit svou nemovitost porovnáváním inzerátů na realitních serverech. Mnoho inzerátů na internetu však vyjadřuje spíše zbožné přání prodávajících než reálnou tržní cenu. Nabídkové ceny nemovitostí se mohou lišit i o desítky procent od reálných tržních cen. Výjimkou nejsou nemovitosti, které se nabízejí i několik let, protože jejich majitelé chtějí prodat za nesmyslně vysokou cenu.

Pokud budete podle těchto nabídek stanovovat cenu své nemovitosti, můžete se dostat do slepé uličky. Abyste mohli správně stanovit cenu na základě porovnání inzerce, je nezbytné sledovat inzerci dlouhodobě. Jedině tak budete schopni identifikovat ležáky.

2) Nákladová metoda

Prodávající si spočítá, kolik do nemovitosti investoval (např. cena pořízení, rekonstrukce, náklady na hypotéku, samotné zhodnocení v čase atd.) a na základě toho stanoví cenu. Bohužel to v praxi nemusí vždy fungovat. Tato metoda může fungovat v době ekonomického růstu, ale zejména v době ekonomické recese a převisu nabídky to nefunguje.

Nákladům, které jste do nemovitosti investovali, se v ekonomii říká „utopené náklady“ a potenciální kupce nezajímají. Jediné, co je zajímá, je užitná hodnota, ta je naprosto individuální a poměřovaná ke kupní ceně nemovitosti. A užitnou hodnotu poměřovanou ke kupní ceně zájemci porovnávají s konkurenčními nabídkami nemovitostí.

Pokračování v článku Nejčastější chyby při stanovení ceny nemovitosti.

Pět kritických chyb při prodeji nemovitosti

Získejte seznam kritických chyb, které vás mohou připravit o čas a peníze. A rady, jak se jich vyvarovat. Obratem na váš email.

5 kritických chyb při prodeji nemovitosti