Odhady nemovitostí – rozvod

Rozvádíte se? Pak vás čeká i vypořádání společného majetku, tzv. SJM (společné jmění manželů).

Je-li součástí společného majetku i nemovitost, nechte si stanovit odhad její tržní ceny. Pomůže vám to ve spravedlivém vypořádání majetku.

My vám odhad nemovitosti pro vypořádání SJM připravíme.

Více informací, jaké jsou možnosti vypořádání, jak postupovat, jak řešit společnou hypotéku atd., najdete v článku Rozvod a vypořádání majetku. Jak postupovat?

Ceník odhadů nemovitostí

Prodejte s námi = odhad zdarma

Odhad nemovitosti při rozvodu je zdarma, pokud nemovitost prodáte přes naši realitní kancelář.

V ostatních případech záleží, jestli máte zájem o zjednodušený odhad nemovitosti nebo znalecký posudek.

A) Zjednodušený odhad nemovitosti

Tento odhad vám stačí, pokud se na rozdělení majetku v SJM dohodnete společně se svým rozvádějícím manželem/kou.

Byt, pozemek 1.490 Kč včetně DPH
Rodinný dům 2.490 Kč včetně DPH
Činžovní dům, souhrn nemovitostícena dohodou

V případě místního šetření +500 Kč včetně DPH.

Cena je platná, pokud obdržíme od nemovitosti nabývací titul zůstavitele a list vlastnictví. V ostatních případech se k ceně připočítávají poplatky za kopie dokumentů z katastrálního úřadu.

B) Znalecký posudek pro soud

Tento posudek budete potřebovat v případě, že ve věci vypořádání SJM bude rozhodovat soud.

Orientační cena znaleckého posudku od soudního znalce je nejčastěji od cca 3.000 až 8.000 Kč. Cena bude upřesněna na základě velikosti oceňovaného majetku.

Odhad nemovitosti při rozvodu

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.

Garance spravedlivého přístupu

Někdy se stává, že se na nás obrátí jeden z manželů a ten druhý nám zpočátku nevěří, protože si myslí, že ten první si nás najal, abychom toho druhého při prodeji nemovitosti nějak znevýhodnili či dokonce připravili o jeho podíl na nemovitosti.

Někdy se bojí, že jeden z manželů se bude snažit ovlivnit cenu v odhadu nemovitosti v neprospěch toho druhého.

To v Alfě v žádném případě nehrozí.

Vždy, když se na nás obrátí se žádostí o odhad nemovitosti či prodej jeden z rozvádějících se manželů, vždy za objednavatele považujeme oba rozvádějící se manžele a nikdy žádného z manželů nezvýhodňujeme.

Ceny nemovitostí stanovujeme podle cenových map zrealizovaných transakcí. Odhad nemovitosti je objektivní a zdokumentovaný cenovými mapami. Striktně odmítáme požadavky na vypracování odhadu nemovitosti, kdy se jeden z manželů snaží ovlivnit výsledek odhadu v neprospěch druhého z manželů.

Zakázku na prodej vaší nemovitosti přijmeme pouze za předpokladu, že je mezi oběma manželi shoda v rozdělení výnosu z prodeje a způsob rozdělení finančních prostředků je sepsán již ve Smlouvě o poskytování realitních služeb.

Nefungujeme tedy při vypořádání majetku při rozvodu např. jako rozvodoví advokáti, kteří každý zastupují jednoho z manželů.

Na závěr

Ze zkušenosti víme, že komunikace mezi rozvádějícími se manželi je často velmi složitá. Lidé, kteří se kdysi milovali, si často najednou nedůvěřují, vzájemně se obviňují, blokují záměry toho druhého a mají problém spolu komunikovat. Dohoda při vypořádání majetku, eventuálně prodej společné nemovitosti je pak často složitý a není možný bez rozhodnutí soudu.

Soudní vypořádání majetku, advokáti, spory mezi manželi, to vše vypořádání majetku prodražuje, často zbytečně.

Máme s těmito situacemi zkušenosti. Při prodeji nemovitosti je role objektivního, citlivého a zkušeného makléře mediátora velmi cenná.

Můžeme zajistit prodej nemovitosti, i když se svým ex manželem/kou nekomunikujete a odmítáte se sejít. Celý prodej může proběhnout tak, že se při prodeji nepotkáte. Náš realitní makléř všechny záležitosti zařídí s každým z vás samostatně a pomůže vám najít řešení i vašeho společného hypotečního úvěru.