Zásady bezpečné prohlídky v době koronaviru

prohlídka nemovitosti v době koronaviru

Bydlení je základní lidská potřeba. A tak nám lidé stále volají, protože hledají bydlení. Např. proto, že jednu nemovitost právě prodali a druhou potřebují koupit, aby neskončili na ulici. Nebo když lidem právě končí nájem a potřebují si najít jiný. Život v realitách kvůli koronaviru nekončí, poptávka po nemovitostech klesla, ale nezastavila se.

Doba čtení: 2 minuty

Připravili jsme zásady bezpečné prohlídky.

Seznámení s nemovitostí

Prosíme vás, abyste se podrobněji seznámili s nemovitostí, kterou nabízíme, ještě před samotnou prohlídkou. Máte-li k nějaké nemovitosti dotazy, prosím položte je makléři předtím, než sjednáte prohlídku. Pomůže vám to zjistit, jestli je nemovitost pro vás vhodná a můžeme tak minimalizovat prohlídky nemovitostí, které vám pravděpodobně nevyhovují. Je proto možné, že vám naši makléři budou ohledně vašich požadavků na nemovitost pokládat více otázek. Inzerce našich nemovitostí běžně obsahuje půdorysy, podrobnou fotodokumentaci, někdy i virtuální prohlídky či videoprezentaci. Prosím, seznamte se s detaily nemovitosti ještě před prohlídkou.

Prohlídky nemovitostí pouze s rouškou

Dodržujeme nařízení vlády a prohlídky umožňujeme pouze s rouškou. Bez roušky vás nemůžeme vpustit na prohlídku.

Prohlídky jsou bezkontaktní

Usilujeme, abychom udržovali vzdálenost všech zúčastněných min. 2 metry. Na schůzkách vám bohužel nepředáme materiály k nemovitosti v tištěné podobě, ani vám nepodáme ruku. Informace nyní zasíláme pouze e-mailem.

Je-li to možné, snažíme se zajistit, aby prodávající nebyli na prohlídce přítomni, eventuálně aby na prohlídce bylo co nejméně lidí.

Prohlídky jen pro samotné prohlídky

Máte-li jakékoli dotazy k nemovitostem nebo vás zajímá cokoli k realitní transakci, zodpovíme vám je telefonicky nebo e-mailem před či po skončení prohlídky z důvodů minimalizování vzájemného kontaktu.

Delší intervaly mezi prohlídkami

O některé nemovitosti je stále zájem. Vytváříme proto delší intervaly mezi jednotlivými prohlídkami, abychom zabránili setkávání zájemců o prohlídku.

Antibakteriální gely

Naši realitní makléři mají k dispozici antibakteriální gely a mohou vám je nabídnout.

Šárka Sabová v době Covidu na prohlídce
Šárka Sabová v době Covidu na prohlídce

Zdravotní stav

Prosím, v žádném případě nechoďte na prohlídky, pokud jste v karanténě.

Při jednání o prodeji

I v této době se uzavírají rezervační či kupní nebo nájemní smlouvy. I když se snažíme uzavírání odkládat, ne vždy je to z výše uvedených důvodů možné.

Pokud máte zájem, nabízíme uzavírání smluv bez přítomnosti protistrany.

Děkujeme za pochopení a respektování těchto omezení.