Vnitřní vs. venkovní žaluzie: Které vybrat?

Žaluzie

Máte dilema, jestli zvolit vnitřní nebo venkovní žaluzie? Pojďme se jim společně podívat na zoubek a zjistit, která varianta je pro váš byt či dům ta pravá. Každá má totiž své plusy i mínusy.

Doba čtení: 2 minuty

Desítky barev a materiálů

Jednou z největších výhod vnitřních žaluzií je jejich obrovská variabilita. Vybírat můžete z pestré škály barev a materiálů: látkové rolety, dřevěné, bambusové, jednobarevné, vícebarevné i vzorované. A tady jejich výčet nekončí. Vnitřní stínění se dělí ještě na vertikální žaluzie a horizontální. Ale není všechno tak růžové, jak se zdá.

Na úkor barevnosti a materiálu plní vnitřní žaluzie pouze jednu funkci – zastiňují. V místnosti tak bude stín, ale pokud si slibujete i snížení teploty, vyvedeme vás z omylu. Když se v parných letních dnech slunce opře do oken, vnitřní žaluzie vás už moc nezachrání. Skrz okno se zahřejí, a protože jsou uvnitř místnosti, bude v jejich okolí pěkné horko.

Vnitřní vs. venkovní žaluzie: Které vybrat?
Obývací pokoj

Dokonalá izolace

Naproti tomu jejich příbuzní – venkovní žaluzie – se instalují před okno a jsou z vysoce odolného materiálu, který nepropustí světlo. Většinou neprojde ani hluk, déšť a nečistoty. Žár slunečních paprsků se proto k oknům vůbec nedostane a vy budete mít doma příjemnou teplotu i perfektní zastínění. V zimních měsících mohou venkovní žaluzie na oknech také šetřit výdaje za vytápění.

Při výběru předokenních žaluzií máte však svázané ruce. Nedisponují tolika barvami ani materiály. O něco pracnější je i jejich čištění a údržba. I přesto ale patří v poslední době k nejoblíbenější stínící technice.

Vnitřní vs. venkovní žaluzie: Které vybrat?
Žaluzie

Dvakrát měř, jednou řež… nebo spíše montuj

Chcete-li, aby stínění zapadlo do interiéru a nebylo příliš viditelné, volte vnitřní žaluzie. Pokud vám po většinu dne svítí světlo do oken a vytváří v domácnosti nepříjemnou saunu, nebo potřebujete eliminovat venkovní hluk, sáhněte při výběru spíše po venkovním stínění.


Co o realitních makléřích RE/MAX Alfa řekli klienti

Požádali jsme klienty, jestli jsou ochotni se vyjádřit k práci našich makléřů před kamerou. Tady jsou jejich autentické výpovědi. Další videoreference zobrazíte na stránce Reference.