Vnitřní vs. venkovní žaluzie: Které vybrat?

Vedete dilema, jestli zvolit vnitřní, nebo venkovní žaluzie? Pojďme se jim společně podívat na zoubek a zjistit, která varianta je pro váš byt či dům ta pravá. Každá má totiž své plusy i mínusy.

Obývací pokoj se žaluziemi

Desítky barev a materiálů

Jednou z největších výhod vnitřních žaluzií je jejich obrovská variabilita. Vybírat můžete z pestré škály barev a materiálů: látkové rolety, dřevěné, bambusové, jednobarevné, vícebarevné i vzorované. A tady jejich výčet nekončí. Vnitřní stínění se dělí ještě na vertikální žaluzie a horizontální. Ale není všechno tak růžové, jak se zdá.

Na úkor barevnosti a materiálu plní vnitřní žaluzie pouze jednu funkci – zastiňují. V místnosti tak bude stín, ale pokud si slibujete i snížení teploty, vyvedeme vás z omylu. Když se v parných letních dnech slunce opře do oken, vnitřní žaluzie vás už moc nezachrání. Skrz okno se zahřejí, a protože jsou uvnitř místnosti, bude v jejich okolí pěkné horko.

Obývací pokoj s pohovkou

Dokonalá izolace

Naproti tomu jejich příbuzní – venkovní žaluzie – se instalují před okno a jsou z vysoce odolného materiálu, který nepropustí světlo. Většinou neprojde ani hluk, déšť a nečistoty. Žár slunečních paprsků se proto k oknům vůbec nedostane a vy budete mít doma příjemnou teplotu i perfektní zastínění. V zimních měsících mohou venkovní žaluzie na oknech také šetřit výdaje za vytápění.

Při výběru předokenních žaluzií máte však svázané ruce. Nedisponují tolika barvami ani materiály. O něco pracnější je i jejich čištění a údržba. I přesto ale patří v poslední době k nejoblíbenější stínící technice.

Okno se žaluziemi

Dvakrát měř, jednou řež… nebo spíše montuj

Chcete-li, aby stínění zapadlo do interiéru a nebylo příliš viditelné, volte vnitřní žaluzie. Pokud vám po většinu dne svítí světlo do oken a vytváří v domácnosti nepříjemnou saunu nebo potřebujete eliminovat venkovní hluk, sáhněte při výběru spíše po venkovním stínění.

 

Mohlo by vás také zajímat...

Co by měl kvalitní prodejní plán nemovitosti obsahovat? Co by měl kvalitní plán prodeje nemovitosti obsahovat? Kvalitní plán stanovuje jasný postup a systém při nabízení nemovitosti. Díky kvalitnímu plánu může makléř oslovit více zájemců o koupi a dosáhnout tak pro prodávajícího lepších podmínek při prod...
Je při prodeji lepší ústní nebo písemná zprostředkovatelská smlouva s realitkou? Je při prodeji nemovitosti lepší ústní nebo písemná zprostředkovatelská smlouva s realitkou? Někteří prodávající nechtějí uzavřít s realitní kanceláří písemnou zprostředkovatelskou smlouvu o prodeji a preferují ústní ujednání ve stylu "mou nemovitos...
Máme skákací hrad pro děti. Zapůjčíme ho na vaši akci zdarma Máme skákací hrad pro děti. Zapůjčíme ho na vaši akci zdarma. Tak nám konečně dorazil. Už se nemůžeme dočkat až ho na nějaké akci pro děti nafoukneme. Ještě je složený v bedně, tak prozatím přikládám jen fotku z továrny. Doufám, že ji brzo vyměním z...
Služba aranžování nemovitostí, tzv. Home staging, může prodávajícím prodat jejich nemovitost rychle a dle požadované nebo dokonce i vyšší ceny.... Aranžování nemovitostí, tzv. Home staging, může prodávajícím prodat jejich nemovitost rychle a za vyšší cenu. Prodat dobře svojí nemovitost chce přirozeně každý prodávající. A v posledních letech tomu nahrávají i vysoké ceny bytů a domů a také značn...