Vnitřní vs. venkovní žaluzie: Které vybrat?

Vedete dilema, jestli zvolit vnitřní, nebo venkovní žaluzie? Pojďme se jim společně podívat na zoubek a zjistit, která varianta je pro váš byt či dům ta pravá. Každá má totiž své plusy i mínusy.

Obývací pokoj se žaluziemi

Desítky barev a materiálů

Jednou z největších výhod vnitřních žaluzií je jejich obrovská variabilita. Vybírat můžete z pestré škály barev a materiálů: látkové rolety, dřevěné, bambusové, jednobarevné, vícebarevné i vzorované. A tady jejich výčet nekončí. Vnitřní stínění se dělí ještě na vertikální žaluzie a horizontální. Ale není všechno tak růžové, jak se zdá.

Na úkor barevnosti a materiálu plní vnitřní žaluzie pouze jednu funkci – zastiňují. V místnosti tak bude stín, ale pokud si slibujete i snížení teploty, vyvedeme vás z omylu. Když se v parných letních dnech slunce opře do oken, vnitřní žaluzie vás už moc nezachrání. Skrz okno se zahřejí, a protože jsou uvnitř místnosti, bude v jejich okolí pěkné horko.

Obývací pokoj s pohovkou

Dokonalá izolace

Naproti tomu jejich příbuzní – venkovní žaluzie – se instalují před okno a jsou z vysoce odolného materiálu, který nepropustí světlo. Většinou neprojde ani hluk, déšť a nečistoty. Žár slunečních paprsků se proto k oknům vůbec nedostane a vy budete mít doma příjemnou teplotu i perfektní zastínění. V zimních měsících mohou venkovní žaluzie na oknech také šetřit výdaje za vytápění.

Při výběru předokenních žaluzií máte však svázané ruce. Nedisponují tolika barvami ani materiály. O něco pracnější je i jejich čištění a údržba. I přesto ale patří v poslední době k nejoblíbenější stínící technice.

Okno se žaluziemi

Dvakrát měř, jednou řež… nebo spíše montuj

Chcete-li, aby stínění zapadlo do interiéru a nebylo příliš viditelné, volte vnitřní žaluzie. Pokud vám po většinu dne svítí světlo do oken a vytváří v domácnosti nepříjemnou saunu nebo potřebujete eliminovat venkovní hluk, sáhněte při výběru spíše po venkovním stínění.

 

Mohlo by vás také zajímat...

Co by měl kvalitní plán prodeje nemovitosti obsahovat? Kvalitní plán stanovuje jasný postup a systém při nabízení nemovitosti. Díky kvalitnímu plánu může makléř oslovit více zájemců o koupi a dosáhnout tak pro prodávajícího lepších podmínek při prodeji. Kvalitní prodejní plán je proto pro úspěšný prodej ...
Rizika předání nemovitostí kupujícímu před provedením vkladu. Dohodnou-li se smluvní strany na prodeji nemovitosti, probíhá to obvykle tak, že se podepíše kupní smlouva, potom následuje návrh na zápis kupujícího jako vlastníka do katastru nemovitostí. K předání nemovitosti kupujícímu zpravidla dochází až poté, ...
Chcete prodat nemovitost před skončením fixace Vaší hypotéky? Ověřte si, kolik zaplatíte na sankcích za předčasné splacení úvěru. Rozhodli jste se prodat svojí nemovitost a nechcete čekat, až vám vyprší fixace hypotéčního úvěru? Nebo potřebujete prodejem bytu či domu vyřešit svojí životní situaci? Poradíme Vám, kolik Vás předčasné splacení může stát a jakou dohodu lze případně ...
Chcete prodat byt či dům? Podívejte se, jak zvýšit cenu nemovitosti Než se pustíte do prodeje nemovitosti, měli byste opravit opotřebení, které v průběhu let vzniklo. Proč? Jak by řekl spisovatel Miguel de Cervantes „Každý z nás je synem svých činů.“ Kromě svědomí a dobré pověsti navíc také zvýšíte šanci k prodeji. Č...
2018-10-09T13:30:33+00:00