Zvažujete prodej nemovitosti a chcete znát její tržní cenu? Získejte odhad nemovitosti zdarma

Zvažujete prodej nemovitosti a chcete znát její tržní cenu? Získejte odhad nemovitosti zdarma2019-02-03T11:35:56+00:00
Když uvažujete o prodeji nemovitosti, je zjištění prodejní ceny nemovitosti jedna z nejdůležitějších informací. Sdělíme vám její cenu zdarma a bez závazků.

 

Upozornění: Odhad nemovitosti vám poskytne rámcový přehled, může však vykazovat nepřesnosti. Přesný odhad nemovitosti je možné udělat po prohlídce nemovitosti, kdy jsme schopni přesněji posoudit klady, zápory a její potenciál na trhu. I tak vám však náš odhad nemovitosti poskytne kvalitní informace pro další rozhodování.

Jaká je cena odhadu nemovitosti?

Odhady nemovitostí děláme pro majitele nemovitostí zcela zdarma. Pro dědická řízení a rozvodová řízení jsou odhady zpoplatněny. Pokud se však dohodneme nejen na vypracování odhadu, ale také na prodeji nemovitosti, budeme vám cenu kompenzovat. 

Co se stane po odeslání online poptávky?

Náš odhadce vás kontaktuje do 24 hodin od vyplnění online poptávky. V některých případech je stanovení tržní ceny nemovitosti možné již na základě odeslané poptávky. V jiných případech potřebujeme doplňující informace a budeme vás  neprodleně kontaktovat. Pokud to bude třeba, domluvíme osobní setkání a přijedeme se na nemovitost podívat.

Chcete kontaktovat odhadce nemovitosti ve vašem regionu?

Plánujete po vypracování odhadu nemovitosti prodej rodinného domu, bytu, pozemku či jiné nemovitosti a chtěli byste vědět, kdo se o vás postará? Podívejte se na informace o realitních makléřích, kteří odhady dělají a případně je kontaktujte přímo. Odhadci dokážou ocenit nemovitost s ohledem na lokalitu i další klíčové skutečnosti. Realitní kancelář RE/MAX sídlí v Praze, ale prodává také nemovitosti v Brně, Jihlavě a v okolí těchto měst. Působíme také v celé oblasti Vysočiny, Jihomoravském kraji a Středočeském kraji. Makléři z daných lokalit velmi dobře znají místní podmínky a i proto dokážou vaši nemovitost výhodně prodat. Znají také místní úřady, finanční instituce jako jsou banky, advokáty a jsou schopni pomoci i ve složitých realitních případech. Kontaktujte naše makléře a nechte si vypracovat odhad ceny nemovitostí!


 

Mohlo by vás také zajímat…

Stanovení prodejní ceny nemovitosti pro úspěšný prodej

Často si prodávající při prodeji své nemovitosti říkají. Začnu nabízet na nejvyšší možné ceně, a když nebude zájem, pak cenu snížím. Jenže, tato strategie je dost riskantní, můžete si zkomplikovat prodej a někdy nakonec prodat zbytečně i pod cenou. Jak je to možné? Pojďme si říct, jaké mohou být důsledky špatného stanovení prodejní ceny. Přečtěte si celý článek o správném stanovení tržní ceny nemovitosti.

Co se stane, když nemovitost oceníte příliš vysoko?

640-426 homeNestane se vůbec nic. Respektive nikdo vám nevolá, nikdo nepíše. Tedy s výjimkou realitních makléřů, především těch začínajících, kteří vám budou chtít nabízet své realitní služby. To nejdůležitější však je, že tímto přístupem promeškáte cenné období, kdy s nemovitostí vstupujete na trh a máte tedy možnost oslovit ty, kteří dostávají upozornění o nově nabízených nemovitostech. Je-li cena příliš vysoká, reálné kupce nezaujme. Chcete-li skutečně prodat byt, dům či jinou nemovitost, nezbude vám nic jiného, než cenu začít snižovat. Nicméně u některých lidí, ne však u všech, začne mít vaše nemovitost punc ležáku, nedůvěryhodnosti. Je to podobné, jako, kdybyste se ucházeli o práci a měli příliš vysoký požadavek na mzdu, který nikdo nebude ochoten akceptovat. Po 6 měsících hledání práce své mzdové požadavky snížíte. Nicméně, začnete mít v očích některých zaměstnavatelů punc člověka, který 6 měsíců nemůže najít pracovní uplatnění.Pokračování článku>>


 

Správná prodejní cena nemovitosti – nejčastější chyby při stanovení tržního odhadu nemovitosti

1) Porovnávání inzerátů na realitních portálech

640-426 odhad nemovitostiČasto se prodávající snaží ocenit svou nemovitost porovnáváním inzerátů na realitních serverech. Mnoho inzerátů na internetu však vyjadřuje zbožné přání prodávajících, než reálnou tržní cenu. Nabídkové ceny nemovitostí se mohou lišit i o desítky procent od reálných tržních cen. Výjimkou nejsou nemovitosti, které se nabízí i několik let, protože jejich majitelé chtějí prodat za nesmyslně vysokou cenu. Pokud, podle těchto nabídek budete stanovovat cenu své nemovitosti, můžete se dostat do slepé uličky. Abyste mohli správně stanovit cenu na základě porovnání inzerce, je nezbytné sledovat inzerci dlouhodobě. Jedině tak budete schopni identifikovat ležáky.

2) Nákladová metoda

Prodávající si spočítá, kolik do nemovitosti investoval (např. cena pořízení, rekonstrukce, náklady na hypotéku, samotné zhodnocení v čase atd.) a na základě toho stanoví cenu. Bohužel to v praxi nemusí vždy fungovat. Tato metoda může fungovat v době ekonomického růstu, ale zejména v době ekonomické recese a převisu nabídky to nefunguje. Nákladům, které jste do nemovitosti investovali se v ekonomii říká “utopené náklady” a potenciální kupce nezajímají. Jediné, co je zajímá, je užitná hodnota, ta je naprosto individuální a poměřovaná ke kupní ceně nemovitosti. A užitnou hodnotu poměřovanou ke kupní ceně zájemci porovnávají s konkurenčními nabídkami nemovitostí.  

 3) Cenové mapy

Cenové mapy mohou být jednoduchým odrazovým můstkem ke stanovení odhadu nemovitosti. Vyjadřují však cenový průměr v dané lokalitě. A v tom může být jejich nebezpečí při stanovení tržní ceny. Vůbec nezohledňují technický stav nemovitosti (bytu a budovy samotné), orientace oken, dispozice místností, podlaží, výtahu, sociální zázemí v okolí, dopravní dostupnost atd. Tedy velké množství detailů, které mohou mít na cenu zásadní vliv. Tržní cena nemovitosti u dvou prodávaných bytů v jedné ulici se může lišit dokonce o desítky procent, a to cenový průměr zkreslí. Pokračování článku>>


 

Jedna nemovitost, čtyři různé ceny. Proč každý odhad vychází jinak?

Finanční poradna: Jak funguje odhad nemovitosti?

Jaký je rozdíl mezi znaleckým posudkem a odhadem ceny nemovitosti?

Jaká je „správná“ cena nemovitosti?


 

Co o našich realitních službách říkají klienti 

 

Téma stránky: Odhady nemovitostí, ocenění nemovitosti, odhad ceny nemovitosti, odhady nemovitostí pro dědická řízení, tržní analýzy.
Klíčová slova pro oblasti: Odhady nemovitostí Praha, odhady nemovitostí Brno, odhady nemovitostí Jihlava, odhady nemovitostí Velká Bíteš, odhady nemovitostí Praha východ, odhady nemovitostí Praha západ, odhad ceny rodinného domu, odhad ceny bytu, odhad pozemku