Výhody prodeje nemovitosti s ISO realitním makléřem

Realitní makléři s certifikací ISO

Klienti si často stěžují na špatné služby realitních makléřů. Realitním makléřem se bohužel může stát kdokoli, kdo má čistý trestní rejstřík. Zákon nevyžaduje žádnou kvalifikaci.

Doba čtení: 3 minuty

To je však velmi malý požadavek na člověka, který prodává nemovitosti v řádech milionů. Přitom práce makléře je velmi náročná na dovednosti. Kvalitní realitní makléř by měl rozumět minimálně základům práva, daním, marketingu, prodeji, psychologii, měl by být organizačně schopný a schopen jednat pod tlakem, empatický, inteligentní a ještě proklientsky orientovaný. Bohužel většina makléřů vůbec tyto požadavky nesplňuje. Výsledkem je nespokojenost s prací realitních makléřů. V takové situaci si pak zklamaní majitelé kladou otázku, jestli vůbec má smysl prodávat přes realitku. Kvalitní makléři však pomohou klientům vyřešit spoustu problémů a prodat nemovitost za vyšší cenu, než dokážou majitelé svépomocí. Prodávajícím se vyplatí svěřit prodej profíkům.

Pro klienty, kteří prodávají nemovitost jednou dvakrát za život je velmi těžké poznat, jestli makléř své práci rozumí. Výběr makléře pouze podle sympatií či slibů může být šlápnutím vedle. Makléř sympaťák, který toho o prodeji nemovitostí moc neví, vám moc nepomůže, stejně jako ten, co se vás bude snažit získat lákavými ale nereálnými sliby.

Jedním z řešení může být výběr makléře podle dosažené kvalifikace. Jednou z takových kvalifikací je certifikace makléře podle normy ISO. Certifikace ISO vám sice nemůže garantovat naprostou spokojenost s prací makléře, stejně jako vysokoškolské vzdělání není patentem na rozum. Nicméně pravděpodobnost, že se spálíte, tím výrazně klesá.

Získejte zdarma odhad ceny nemovitosti

Když zvažujete prodej nemovitosti, je zjištění prodejní ceny nemovitosti jedna z nejdůležitějších informací. Sdělíme vám její cenu zdarma a bez závazků.

Zadejte kontakt, zavoláme vám, zeptáme se vás na pár otázek k nemovitosti a řekneme vám její rámcovou cenu.


Jak postupujeme při prodeji nemovitosti?

Podívejte se na kompletního průvodce, který vám prozradí, jak prodat nemovitost.


Proč prodat nemovitost s makléřem certifikovaným podle normy ISO?

Má vzdělání a praxi

ISO makléřem se mohou stát pouze ti, kteří mají minimálně středoškolské vzdělání, alespoň 1 rok v realitní branži a 2 roky v obchodní sféře. Spoluprací s ISO makléřem víte, že nespolupracujete se začátečníkem, který právě vstoupil do oboru, realitám nerozumí a není jisté, jestli za pár měsíců neskončí.

Získal recenze od klientů

Realitní makléř musí doložit minimálně 10 ověřených recenzí od klientů. Víte tak, že za makléřem již jsou nějaké výsledky a spokojení klienti. 

Má odborné znalosti

Makléři skládají zkoušky z právního a finančního minima. Musí prokázat IT znalosti a dovednosti (uživatelsky), praktické zkušenosti, procesy, počty realizací, znalosti z oblasti řízení kvality. Žadatel dokládá osvědčení o absolvování specializačního studia zaměřeného na realitní činnost a obchodování s nemovitostmi.

Myslí své působení v realitách vážně

Makléř, který získal certifikaci ISO, musel věnovat čas studiu. Navíc přípravný kurz a zkoušky stojí peníze. Makléř, který investuje čas a peníze do růstu své kvalifikace, zpravidla své působení v realitní branži myslí vážně. A to vše jsou pro klienta dobré signály.

ISO certifikace má platnost 3 roky a je vydávána nezávislou certifikační autoritou.

Chcete vědět, co pro vás mohou udělat makléři certifikovaní podle normy ISO?

Svého ISO makléře najdete na Realitní makléři. ISO makléři jsou označeni logem: 

Certifikovaný makléř ISO 17024
Certifikovaný makléř ISO 17024

Jak probíhá prodej a jaké služby můžete od našich realitních makléřů očekávat při prodeji nemovitosti?

Napište nám a my vám ISO makléře doporučíme

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.

O našich makléřích řekli

Požádali jsme naše klienty, jestli jsou ochotni se vyjádřit k práci našich makléřů před kamerou. Tady jsou jejich autentické výpovědi. Další recenze na makléře najdete na Recenze.