Jaké jsou výhody prodeje nemovitosti s ISO realitním makléřem?

Certifikovaný makléř ISO 17024

Mnoho klientů si stěžuje na nevalné služby realitních makléřů. Není divu, realitním makléřem se může stále stát kdokoli, kdo splní jedinou podmínku. A tou je čistý trestní rejstřík. To je však velmi malý požadavek na člověka, který prodává nemovitosti v hodnotách několika miliónů korun. Přitom práce makléře je celkem náročná. Měl by rozumět minimálně základům práva, daním, marketingu, prodeji, psychologii, měl by být organizačně schopný a schopen jednat pod tlakem. Bohužel na realitním trhu je nadpoloviční většina makléřů, která vůbec nesplňuje předpoklady poskytovat kvalitní realitní služby. Výsledek je obecná nespokojenost s prací realitních makléřů a kanceláří obecně.

Pro klienty, kteří prodávají nemovitost jednou dvakrát za život je tak velmi těžké poznat, jestli makléř své práci rozumí. Výběr makléře pouze podle sympatií či slibů může být šlápnutím vedle. Makléř sympaťák, který toho o prodeji nemovitostí moc neví, vám moc nepomůže stejně jako ten, co se vás bude snažit získat lákavými, ale nereálnými sliby.

Jedním z řešení může být výběr makléře podle dosažené kvalifikace. Jednou z takových kvalifikací je certifikace makléře podle normy ISO. Certifikace ISO vám sice nemůže garantovat naprostou spokojenost s prací makléře, stejně jako vysokoškolské vzdělání není patentem na rozum. Nicméně pravděpodobnost, že se spálíte, tím dramaticky klesá.

Proč při prodeji nemovitosti využít služeb realitního makléře certifikovaného podle normy ISO?

Má vzdělání a praxi

ISO makléřem se mohou stát pouze ti, kteří mají min. středoškolské vzdělání, min. 1 rok v realitní branži a 2 roky v obchodní sféře. Spoluprací s ISO makléřem víte, že nespolupracujete se začátečníkem, který právě vstoupil do oboru, realitám nerozumí a není jisté, jestli za pár měsíců neskončí.

Získal reference od klientů

Realitní makléř musí doložit min. 10 ověřených referencí od klientů. Víte tak, že za makléřem již stojí nějaké výsledky a spokojení klienti. 

Má odborné znalosti

Makléři skládají zkoušky z právního a finančního minima. Musí prokázat IT znalosti a dovednosti (uživatelsky), praktické zkušenosti, procesy, počty realizací, znalosti z oblasti řízení kvality. Žadatel dokládá osvědčení o absolvování specializačního studia zaměřeného na realitní činnost a obchodování s nemovitostmi.

Myslí své působení v realitách vážně

Makléř, který získal certifikaci ISO musel věnovat čas studiu. Navíc přípravný kurz a zkoušky stojí peníze. Makléř, který investuje čas a peníze do růstu své kvalifikace zpravidla své působení v realitní branži myslí vážně. A to vše jsou pro klienta dobré signály.

ISO certifikace má platnost 3 roky a je vydávána nezávislou certifikační autoritou.

Prodáváte nemovitost a chcete využít služeb certifikovaných makléřů dle normy ISO?

Svého ISO makléře si můžete vybrat na www.remaxalfa.cz/realitni-makleri. ISO makléři jsou označeni logem: 

Certifikovaný makléř ISO 17024
Certifikovaný makléř ISO 17024

Jak probíhá prodej a jaké služby můžete od našich realitních makléřů očekávat při prodeji nemovitosti?

Chci nabídnout svoji nemovitost na prodej

Svou nemovitost nám můžete nabídnout i prostřednictvím následujícího formuláře.