K čemu slouží odhad nemovitosti pro dědické řízení?

odhad nemovitosti dědické řízení

Notář při dědictví sestavuje seznam majetku zesnulého. Je-li součástí dědictví i nemovitost, je třeba připravit posudek či odhad nemovitosti pro dědické řízení.

Doba čtení: 1 minuta

Při určování hodnoty majetku je důležité přesně zpracovat podklady týkající se nemovitosti. Nemáte-li některé údaje týkající se nemovitosti, nevadí. Zpracovatel posudku umí všechny dokumenty k nemovitosti dohledat v katastru nemovitostí, případně je zjistit při místním šetření.

O tom, jak dědické řízení probíhá, se dočtete v článku Jak probíhá dědické řízení.

Kde získat odhad nemovitosti pro dědické řízení

Od roku 2014 nemusí odhady připravovat soudní znalci, ale stačí kvalifikovaný odhad nemovitosti od realitní kanceláře. Naše realitní kancelář odhady pro dědická řízení zpracovává také. Odhady od realitní kanceláře jsou zpravidla levnější než od soudních znalců.

Na co si dát pozor při vypracování odhadu

Někdy se stává, že nás klienti žádají, abychom stanovili nižší cenu nemovitosti, než je její tržní hodnota. To jednak dělat nemůžeme, ale hlavně byste si tím ublížili. Ze zjištěné ceny se totiž stanovuje odměna notáře. Mohlo by se tak stát, že by notář takto stanovený odhad odmítl a vy byste ho zaplatili zbytečně.

Odhad pro dědické řízení můžete mít od nás i zdarma, pokud následně nemovitost prodáte přes naši realitní kancelář. Další informace o odhadech včetně ceníku najdete na stránce Odhady nemovitostí pro dědická řízení.

Odhady nemovitostí – dědická řízení

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Googlu.