Cena zvláštní obliby. Jak s ní pracovat při prodeji nemovitosti

útulný domov

Pokud chcete prodat nemovitost za maximální cenu měli byste vědět, co je cena zvláštní obliby a jak s ní při prodeji pracovat.

Jedním z faktorů, které dobrý realitní makléř musí brát v potaz při prodeji nemovitosti je „Cena zvláštní obliby„.

Cena zvláštní obliby je cena věci, k níž má konkrétní osoba citový vztah nebo je pro ni velmi důležitá. Na realitním trhu může představovat cenu zvláštní obliby konkrétní lokalita nebo konkrétní dům.

Kdy se setkáte s cenou zvláštní obliby

Při prodeji nemovitostí se s cenou zvláštní obliby setkáváme nejčastěji v následujících případech.

  • Rodiče chtějí koupit byt svým dětem, aby je měli, až jednou vyrostou, poblíž a mohli jim pomáhat s výchovou jejich dětí.
  • Dospělí potomci chtějí koupit byt svým rodičům, aby je měli poblíž a mohli se o ně ve stáří postarat.
  • Mladí lidé bydlí v pronájmu v místě, k němuž získají vztah a chtěli by se v něm trvale usadit a pořídit zde byt.
  • Člověk investor žije v místě, které má rád, a protože se mu finančně daří, rád by v nejbližším okolí koupil byl na investici. Preferuje nejbližší okolí právě proto, aby se mohl o svoji investici snadno starat a dohlédnout na nájemníky.
  • Někteří lidé by se rádi nastěhovali zpátky do místa, kde v mládí vyrůstali, protože mají na toto místo krásné vzpomínky z dětství.
  • Někteří lidé by se rádi nastěhovali do místa, kde mají nejlepší přátele a chtěli by být poblíž.

V těchto případech jsou lidé ochotni zaplatit za nemovitost vyšší tržní cenu než ostatní, protože mají ke konkrétnímu místu nebo bytovému domu citový vztah.

Při prodeji nemovitostí v aukcích máme případy, kdy jsou lidé ochotni zaplatit o stovky tisíc vyšší cenu než ostatní zájemci. Aukce nemovitostí je jeden z nejlepších způsobů, kdy se s cenou zvláštní obliby setkáváme.

Jak cenu zvláštní obliby použít při prodeji

Jak oslovit zájemce, kteří jsou ochotni zohlednit cenu zvláštní obliby při nákupu nemovitosti?

Zajímavé je, že někteří lidé často vůbec nemovitosti aktivně nehledají. Nebo hledají, ale velmi vlažně. Občas se podívají na internet, co se nabízí a tím jejich hledání končí.

Někteří lidé, kteří jsou ochotni zaplatit cenu zvláštní obliby, již ve svém okolí bydlí v pronájmu či u rodičů. Nebo typicky dospělí, kteří koupí byt svým rodičům atd.

A proto nejlepší způsob, jak případné kupce oslovit, je oslovit lidi ze sousedství, např. formou dopisů, letáků.

Ideální formou takové nezávazné prohlídky je tzv. den otevřených dveří.

Často právě přímé oslovení lidí ze sousedství, organizace dne otevřených dveří a uspořádání soutěže o prodej nejvyšší nabídce (tzv. realitní aukce) dokáže zájemce o koupi přesvědčit k nákupní akci.

Někteří si řeknou, kdy se zas bude prodávat podobný byt v sousedství? A kupci, pro něž má nemovitost cenu zvláštní obliby, jsou často ochotni nabídnout vyšší cenu.

Článek připravil: Petr Podlešák, manažer kanceláře RE/MAX Alfa

Jak mi můžeme pomoci s prodejem nemovitosti?

Můžeme pro vás zorganizovat realitní aukci, uspořádat den otevřených dveří a formou přímých oslovovacích kampaní (dopisy, letáky atd) nabídnout vaši nemovitost lidem ze sousedství.

Samozřejmě vše za předpokladu, že o konkrétní prodejní aktivity budete mít zájem. Občas se stává, že někteří prodávající chtějí realizovat jen některé body našeho prodejního plánu. Není problém.

Prodejní plán připravujeme vždy na míru konkrétní nemovitosti a realizujeme ho až po odsouhlasení prodávajících.

Prodejte s námi s jistotou a získejte nejvyšší cenu při prodeji své nemovitosti.

Mám zájem o nezávaznou konzultaci

Zadané údaje zpracováme dle těchto podmínek.