Co dělat, když prodej nemovitosti nejde?

Dům na prodej

Když prodej nemovitosti nejde, zkontrolujte tyto 4 věci.

Doba čtení: 2 minuty

1. Prezentace nemovitosti

První, co prověřte, je kvalita prezentace nemovitosti. Na rostoucím realitním trhu se leckterá chyba v prezentaci ztrácela, a proto zde bohužel někteří méně kvalitní makléři šetřili a procházelo jim to.

Nicméně na stagnujícím trhu, jako je nyní, je nekvalitní prezentace při prodeji zásadní problém.

Ujistěte se, že váš makléř má u vaší nemovitosti profesionální fotografie, které ji ukazují v tom nejlepším světle, a že focení předcházel homestaging.

Součástí prezentace by měl být kromě fotek i půdorys, který zájemcům poskytne ucelený přehled o místnostech. Velkou výhodou je virtuální prohlídka, v některých případech i 3D vizualizace. Text inzerátu by měl vaši nemovitost uceleně a přehledně popisovat. Žádný balast a pohádky, ale věcné, přesné informace.

2. Propagace nemovitosti

Aby se nemovitost dobře prodala, je důležité zajistit, aby ji vidělo co nejvíc potenciálních zájemců.

Kvalitní propagace něco stojí. Základem je propagace na internetu, zejména na realitních serverech. V propagaci jsou důležité i sociální sítě, např. placená reklama na Facebooku, YouTube nebo Instagramu.

Tímto však propagace nekončí. Velmi důležitá je práce s poptávkou. Kvalitní kanceláře sbírají a třídí poptávající, kteří měli zájem o podobné nemovitosti. A těmto poptávajícím by měl makléř nabídnout i vaši nemovitost.

Žádejte svého makléře o pravidelné reporty jeho prodejních aktivit. Kvalitní makléři posílají svým prodávajícím klientům pravidelné reporty zpravidla jednou týdně či jednou za 14 dní.

3. Nereálně vysoká cena

Tohle prodávající nechtějí slyšet, ale je to tak. Máte skvělou prezentaci i propagaci a nikdo nevolá? Na vině může být i nereálně vysoká cena. Realitní trh se vyvíjí. Ceny mohou růst ale i klesat. Vysoké sazby z hypoték nyní tlumí poptávku a ceny nemovitostí teď stagnují nebo mírně klesají.

Řekneme vám, jaká je právě teď prodejní cena vaší nemovitosti.

Získejte zdarma odhad ceny nemovitosti

Když zvažujete prodej nemovitosti, je zjištění prodejní ceny nemovitosti jedna z nejdůležitějších informací. Sdělíme vám její cenu zdarma a bez závazků.

Zadejte kontakt, zavoláme vám, zeptáme se vás na pár otázek k nemovitosti a řekneme vám její rámcovou cenu.

4. Kvalita a proaktivita realitního makléře

Když se neprodává, může být na vině i samotný realitní makléř. Napoví vám už předchozí body. Pokud makléř připravil nekvalitní prezentaci nemovitosti, málo ji propaguje či špatně stanovil její cenu, jsou to silné signály, že nespolupracujete s kvalitním makléřem.

Nicméně ani kvalitní prezentace není garancí, že máte kvalitního makléře. Kvalitní makléři jsou i proaktivní. Poznáte to např. podle toho, jak rychle reagují, jak jsou flexibilní, ochotní, jak umí argumentovat a rozumí realitní problematice.

Nevíte, kde prodej vázne? Kontaktujte nás

Pokud existuje kupec na vaši nemovitost, my ho najdeme nebo alespoň poradíme.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.

Petr Podlešák
Autor článku: Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa