Proč je aukce nemovitosti lepší strategie, než začít na nejvyšší ceně a tu postupně snižovat?

Prodej nemovitosti

Prodávající si někdy myslí, že nejlepší prodejní strategií je nastavit cenu co nejvýš, a tu v případě nezájmu, postupně snižovat. To se může někdy vymstít. Aukce nemovitosti je lepší řešení.

Strategie “začnu na co nejvyšší ceně a pak budu snžiovat” má však svá úskalí. Po několika měsících totiž začne mít nemovitost punc ležáku, nemovitost může být některými zájemce vnímána jako problematická s možnými skrytými vadami či problémovými sousedy. Někdy se takové nemovitosti prodají levněji, než by se mohli prodat a prodej trvá mnohem déle. Těch důvodů, proč se tak stává, je několik.

Jeden z nich nastane, když zájemce o koupi vašeho bytu pátrá, jací v domě žijí lidé, zdali jsou tam dobré sousedské vztahy, pátrá po technickém stavu domu a při tomto pátrání se dozví se od sousedů “Jó, ten byt ve třetím patře, ten, co se už prodává rok…”. Okamžitě případný kupec začne váhat, klást si otázky a spekulovat “Tam asi bude nějaký problém, když se za tak dlouhou dobu neprodal”. Taková informace některé lidi od koupě odradí, jiní začnou dál pátrat, tlačit na cenu atd.

Dalším důvodem je, že prodávající tímto způsobem prodávají nemovitost docela dlouho, což je začne unavovat a pak pod vlivem únavy řeknou, že už to chtějí mít celé z krku, a kývnou na nevýhodnou nabídku. Totéž udělají, pokud jsou pod časovým či finančním tlakem. Aukce tyto nevýhody eliminuje. Je rychlá, efektivní a často pomůže prodávajícím získat z prodeje maximum.

Článek připravil: Petr Podlešák, manažer společnosti

 

Mám zájem o více informace k aukci

Pravidla pro prodej nemovitostí v aukci>>

Co říkají o našich makléřích klienti?

Požádali jsme naše klienty, jestli jsou ochotni se vyjádřit k práci našich makléřů před kamerou. Tady jsou jejich autentické výpovědi. Další reference od klientů najdete na reference.