Prodejte svou nemovitost v aukci za maximum. Jak to funguje?

domy při západu slunce

Prodej nemovitosti formou soutěže patří k nejvýhodnějším způsobům prodeje současnosti. Jak to funguje?

Doba čtení: 3 minuty

Na realitním trhu, kdy je vyšší poptávka po nemovitostech, jako je právě nyní, se stává, že o vaši nemovitost projeví zájem více kupujících. V takovém případě vyvstává otázka komu prodat. Tyto situace jsou ideální pro soutěž neboli realitní aukci. Vaši nemovitost koupí ten, kdo vám nabídne nejvyšší cenu a po vás nejvýhodnější podmínky obchodu.

Jak prodáváme nemovitosti formou soutěže

1. Příprava nemovitosti na prodej a prezentace

Připravíme vaši nemovitost na prodej a vytvoříme poutavou prezentaci. Samozřejmostí jsou profesionální fotky a půdorysy, eventuálně video, homestaging, virtuální prohlídky nebo 3D vizualizace.

2. Intenzivní propagace

Následně budeme vaši nemovitost intenzivně propagovat. Prezentace, která vaši nemovitost ukáže v tom nejlepším světle, a kvalitní propagace přilákají více zájemců o koupi.

3. Průběh soutěže/aukce

Všechny zájemce v inzerci informujeme, že se vaše nemovitost prodává formou soutěže (aukce) a vyzveme je, aby předložili své nabídky ke koupi. Pro prodej nemovitostí používáme Aukce s tajnou nabídkou ceny, která je v Česku známá spíše pod názvem Prodej obálkovou metodou.

Aukce s tajnou nabídkou ceny jsou pro prodávající výhodnější než Aukce s přihazováním. Srovnání výhod a nevýhod jednotlivých typů aukcí se dočtete v článku Typy realitních aukcí. Výhody, nevýhody pro prodávající.

Aukce je velmi spravedlivá i z pohledu kupujících. Rozhoduje pouze kvalita podané nabídky ke koupi. Všichni kupující mají při koupi rovné podmínky. V žádném případě nikdy nikoho neznevýhodňujeme.

4. Vyhodnocení

Po skončení soutěže vám všechny došlé nabídky ke koupi předložíme a vy si vyberete tu, která vám nejvíce vyhovuje. V aukci s tajnou nabídkou ceny můžete hodnotit došlé nabídky nejen z pohledu nabídnuté ceny, ale i podle dalších kritérií. Například podle rychlosti zaplacení kupní ceny, termínu předání či dalších kritérií, která jsou pro vás důležitá. Náš realitní makléř je vám při výběru kupujícího poradcem. Pomůže vám vybrat toho nejlepšího.

5. O nic se nemusíte starat

O kompletní průběh prodeje se postarají naši realitní makléři. Vy si jen vyberete kupce, podepisujete smlouvy a inkasujete peníze. Nic víc. Tak je to jednoduché.

Získejte zdarma odhad ceny nemovitosti

Když zvažujete prodej nemovitosti, je zjištění prodejní ceny nemovitosti jedna z nejdůležitějších informací. Sdělíme vám její cenu zdarma a bez závazků.

Zadejte kontakt, zavoláme vám, zeptáme se vás na pár otázek k nemovitosti a řekneme vám její rámcovou cenu.

Kolik vás bude prodej nemovitosti v aukci stát

O nic víc, než prodej běžným způsobem. Účtujeme si standardní odměnu za prodej 3 až 5 % + DPH. Odměna se liší jen v závislosti na ceně nemovitosti, marketingu a poskytovaných službách. V naší odměně jsou zahrnuty všechny náklady (včetně právního servisu, propagace nemovitosti atd.) Žádné skryté poplatky.

Nikdy si neúčtujeme bonusovou odměnu za navýšení ceny jako některé jiné realitky.

I kdybychom navýšili prodejní cenu vaší nemovitosti o milion, neukousneme vám z prodeje nic víc, než jak je napsáno výše.

Některé realitní kanceláře si dokonce účtují až 50% bonus z navýšení ceny. Pak jsou realitky, které pro změnu nabízí prodej nemovitosti bez provize zdarma, ale rozdíl z navýšení si nechají celý pro sebe. U nás přesně víte, co zaplatíte. Máme v týmu jen kvalitní a poctivé makléře.

4 důvody, proč prodat nemovitost v aukci s námi

  1. Zkušenosti s organizováním aukcí máme od roku 2015. Naše aukce mají jasná pravidla a průběh.
  2. Jsme důvěryhodná realitní kancelář a máme tým kvalitních, proškolených a poctivých makléřů.
  3. Připravíme kvalitní prezentaci vaší nemovitosti a intenzivně ji zpropagujeme. To přiláká více zájemců a vaši nemovitost tak v soutěži prodáme nejvýhodněji.
  4. Nikdy si neúčtujeme žádnou nadstandardní bonusovou odměnu z navýšené ceny. Veškerý zisk z navýšení ceny náleží jen vám, naše odměna zůstává procentuálně stále stejná.

Kontaktujte nás

Máte zájem o další informace k aukci? Kontaktujte nás.

Zadané údaje zpracováváme dle těchto podmínek.

Tato stránka je chráněna systémem reCAPTCHA od Google s ochranou soukromí a podmínkami používání.

Petr Podlešák
Autor článku: Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa

Pravidla pro prodej nemovitostí v aukci>>


Klienti řekli o aukcích

Požádali jsme prodávající klienty, pro které jsme zorganizovali aukci, jak byli spokojeni s výsledkem prodeje. Další reference najdete na reference.