Více makléřů, úspěšnější prodej. Velký omyl

jednání o prodeji nemovitosti

Prodávající si občas myslí, že když pověří prodejem nemovitosti více makléřů, rychleji a lépe prodají. To je omyl a snadná cesta k problémům.

Možná si teď říkáte počkat “Když pověřím prodejem 5 makléřů, každý z nich má své prodejní kanály, inzertní aktivity a databázi poptávajících. Pět makléřů osloví 5x více zájemců, než jeden makléř. Tím se přece prodej mé nemovitosti zrychlí.

Zní to sice logicky, ale výsledek je přesně opačný. Vysvětlím vám to na příkladu.

Představte si, že za vámi přijde šéf a dá vám pracovní úkol na 3 měsíce a řekne. Stejný úkol dám dalším 4 lidem a ten, jehož práce se mi bude líbit nejvíc, tomu za práci zaplatím. Zbývající čtyři nedostanou ani korunu a veškeré vynaložené náklady si budou muset zaplatit sami.
Jak se vám takový úkol bude líbit? Nadšeně se pustíte do práce nebo si zaťukáte na čelo a řeknete si, šéf se zbláznil a dáte výpověď?

A to je přesně to, co někteří prodávající chtějí od makléřů. Pověří prodejem např. 5 makléřů, očekávají jejich maximální nasazení a ve skutečnosti se setkají s pravým opakem. Nikdo se prodeji vaší nemovitosti pořádně nevěnuje a neinvestuje do propagace, protože ví, že jakékoli investice jsou rizikové. Je to jednoduchá matematika. Čím více makléřů, tím menší pravděpodobnost, že dostanou zaplaceno. Tedy 5 makléřů = 20% šance na odměnu.

Žádný špičkový realitní makléř takovou zakázku nepřijme. Přijmou ji jen začínající makléři, kteří se potřebují na něčem a někom zaučit, anebo podprůměrní makléři, kteří mají nouzi o zakázky. A těch je opravdu hodně. A pokud zrovna nenatrefíte na talentované, pracovité nováčky, nevěstí to pro vás nic dobrého. Dost často podobné akce končí rozčarováním nad prací a neschopností realitních makléřů.

Přečtěte si také: Jak si vybrat kvalitního makléře pro prodej nemovitosti.

Pokud chcete nemovitost dobře a bez starostí prodat, je důležité, abyste si najali kvalitního makléře, který bude ochoten do propagace vaší nemovitosti investovat peníze, čas a energii. A to žádný kvalitní makléř neudělá bez výhradní zprostředkovatelské smlouvy. Výhradní zprostředkovatelská smlouva je výhodná pro obě strany. Vy jako prodávající budete profitovat z ochoty a vysoké motivace makléře investovat do kvalitního marketingu, což pomůže vaši nemovitost výhodněji prodat a makléř bude vědět, že jeho snahy neskončí nazmar a za svou práci dostane zaplaceno.

Hledáte kvalitní makléře pro prodej nemovitosti? Vyberte si z našich prověřených makléřů na Realitní makléři nebo nás kontaktujte prostřednictvím formuláře, níže.

Petr Podlešák

Článek napsal: Petr Podlešák, manažer společnosti

Chci vědět, co můžete udělat pro prodej mé nemovitosti

Co řekli o našich makléřích klienti?

Požádali jsme klienty, jestli jsou ochotni se vyjádřit k práci našich makléřů před kamerou. Tady jsou jejich autentické výpovědi. Další vyjádření najdete na reference.